Підстави нарахування оплати послуги з поводження з побутовими відходами

1. Закон України «Про житлово-комунальні послуги»
1.1.
Стаття 25. Послуга з поводження з побутовими відходами
   1. Споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

2. Закон України «Про відходи»
2.1.
Стаття 1. Визначення основних термінів
У цьому Законі наведені нижче основні терміни вживаються в такому значенні:
послуги з вивезення побутових відходів – збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органом місцевого самоврядування;
джерело утворення побутових відходів – об’єкт, на якому утворюються побутові відходи (житловий будинок, підприємство, установа, організація, земельна ділянка).

2.2.
Стаття 15. Обов’язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства у сфері поводження з відходами
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства зобов’язані:

дотримуватися вимог цього Закону та інших нормативно-правових актів у сфері поводження з відходами;
вносити в установленому порядку плату за послуги з поводження з побутовими відходами;
виконувати інші обов’язки, передбачені законами, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.
2.3.
Стаття 351. Вимоги щодо поводження з побутовими відходами
Поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил.
Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.
Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у м. Бориспіль визначено КП «ВУКГ» згідно рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 23.04.2018 № 177 «Про затвердження протоколів засідань конкурсної комісії з визначення переможця конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів у місті Бориспіль по лотам № 1, № 2» та укладено Договір № 52 на надання послуг з вивезення побутових відходів на території м. Бориспіль від 26.04.2018 між виконавчим комітетом Бориспільської міської ради та КП «ВУКГ».

3. Публічний договір
3.1.
З метою вдосконалення роботи КП «ВУКГ» та створення сприятливих умов для виконання громадянами чинних вимог законодавства було прийнято рішення про впровадження в дію Публічного договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами згідно з ч.3 ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України без підписання письмового примірника сторонами.
У зв’язку з тим, що сміття продукує кожен мешканець міста, а КП «ВУКГ» єдине підприємство, яке здійснює перевезення та захоронення відходів, від так надає послуги всім мешканцям міста. Відповідно і сплачувати мають всі.
Приєднання до Публічного договору відбувається шляхом оплати наданого рахунку. Попередні договори діють до 1 травня 2020 року.